شهید سلیمانی مانع اختلاف افکنی استکبار میان نیروهای مقاومت می‌شد

به نقل از سایت اخبار دین و اندیشه :    

به گزارش خبرگزاری مهر، دهمین قسمت از فصل جدید از برنامه تلویزیونی «مصیر» کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما، یک‌شنبه ۲۷ بهمن ماه به مناسبت چهلمین روز شهادت شهید سردار حاج قاسم سلیمانی با موضوع «نقش شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در محور مقاومت» و همچنین «ابعاد شخصیت والای ایشان» روی آنتن رفت.

حجت الاسلام اسماعیل سعادت، مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مهمان این برنامه بود.

اسماعیل سعادت درباره رابطه میان شهید سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان سرباز و مقام معظم رهبری به عنوان فرمانده گفت: در سیستم ما رابطه میان سرباز و فرمانده صرفاً تشکیلاتی نیست. ما به مقام معظم رهبری ولی فقیه و ولی امر می‌گوئیم. ولی ریشه در ولا دارد که به معنای دوستی و محبت است. رابطه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی با مقام معظم رهبری رابطه قلبی بود به همین دلیل ایشان همواره به دنبال عمل کردن به نظر مقام معظم رهبری بودند و نه نظر خودشان. شهید سردار حاج قاسم سلیمانی این روحیه را به سایر نیروهای مقاومت هم انتقال داده بود. در زمان انتخابات عراق و آشوب‌های آن دوران شهید سردار حاج قاسم سلیمانی یک پیامی از مقام معظم رهبری را برای مسئولان عراقی بردند و برای مثال ابراهیم جعفری وقتی پیام را شنید گفت عمل کردن به پیام مقام معظم رهبری برای من آسان‌تر از چای خوردن است.

سعادت در باره نقش شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در شکل دهی به نیروهای مقاومت گفت: همان طوری که مقام معظم رهبری گفته است هر کجا فریاد مظلوم بلند شود ما به کمک او می‌شتابیم، شهید سردار حاج قاسم سلیمانی هم همین طور بود و در کشورهای مختلف مقاومت اسلامی را تشکیل می‌داد و به مظلومان کمک می‌کرد تا دست ظالمین را کوتاه کند. او به آنها کمک می‌کرد تا از ساخت سلاح تا ساخت موشک، خودکفا شوند.

سعادت ادامه داد: شهید سردار حاج قاسم سلیمانی به درستی در صحنه‌های مختلف عمل می‌کرد. در مقابل دشمن شجاع بود و در مقابل مظلومان متواضع. او فرمانده ای بود که در صف اول نبرد بود و بعد به سربازانش می‌گفت بیایید نه آن که به سربازانش بگوید بروید. حاج حسین پورجعفری تعریف می‌کرد زمانی که مادر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی مریض بود به ملاقاتش رفته بودند و شهید سردار حاج قاسم سلیمانی کف پای مادر را بوسید و بر چشمش گذاشت. دستش را بوسید، صورتش را بوسید و گریه می‌کرد و از او طلب بخشش می‌کرد.

سعادت گفت: شهید سردار حاج قاسم سلیمانی همیشه به دنبال شهادت بود و در این راه خطر و مانعی احساس نمی‌کرد و در همه صحنه‌ها حضور داشت. در جنگ تحمیلی ۸ سال جنگید و بعد در لشکر ۴۱ ثارالله به مبارزه با اشرار و قاچاقچیان جنوب کرمان و بلوچستان مشغول بود. در آن مدت سعی داشت امنیت را برقرار کند و از مردم مظلوم کرمان و بلوچستان محافظت کند. بعد از آن در نیروی قدس با استکبار جهانی مبارزه می‌کرد. شهید سردار حاج قاسم سلیمانی همواره با محافظانش بحث می‌کرد و می‌گفت نیازی به محافظ ندارم. این اواخر می‌گفت دوری دوستانم اذیتم می‌کند و دنیا تنگ شده است. او آرزوی شهادت داشت.

سعادت بیان کرد: شجاعت شهید سردار حاج قاسم سلیمانی زبان زد بود. او می‌گفت فرمانده باید همراه باشد. رزمنده در میدان نبرد باید حس کند در میدان مسابقه است. در جنگ تحمیلی میان لشکر و گردان و نفر همیشه بحث و جدال بود که چه کسی اول وارد میدان شود. در افغانستان و جنگ ۳۳ روزه لبنان هم شهید سردار حاج قاسم سلیمانی همواره حضور داشت و رفت و آمد می‌کرد و به نیروهای مقاومت یاری می‌رساند.

سعادت ادامه داد: او در جنگ به سربازان مدام توصیه می‌کرد متعرض اسرا نشوند. افراد بی گناه را نکشند و به زمین‌ها آسیب نرسانند و اگر از خانه‌ای استفاده می‌کنند مقداری پول در خانه بگذارند. او توصیه می‌کرد با اسرا خوش رفتار باشند به طوری که یک بار وقتی در عملیاتی اولین گروه اسرای عراقی به ایران رسیدند سربازی به استقبال آنها رفت و آنها را بوسید. اسرا گریه کردند و می‌گفتند دیدید صدام دروغ می‌گفت.

سعادت بیان کرد: او در حمایت از نیروهای مقاومت میان مذاهب مختلف شیعه و سنی و زیدیه تفاوتی نمی‌گذاشت. او به دنبال تقریب مذاهب بود و به سربازان خود می‌گفت حق ندارید عقاید خود را به سربازان کشورهای مختلف تحمیل کنید. در مسائل داخلی جز حزب خاصی نبود و رفتارش به گونه‌ای بود که همه فکر می‌کردند او کنار آن هاست.

سعادت گفت: فرمانده مقاومت امام بود و به دنبال آزادی قدس و فلسطین بود. بعد از او فرمانده مقام معظم رهبری است. این فرماندهی یک فرمانده میدانی هم می‌خواهد. شهید سردار حاج قاسم سلیمانی فرماندهی بی بدیل و بی نظیر بود. به موقع عمل می‌کرد و نافذ بود. اختلافات را حل می‌کرد و مانع اختلاف افکنی استکبار میان نیروهای مقاومت می‌شد.

سعادت در پایان اضافه کرد: صداقت فرماندهی نظامی یک امر مهم است. اسرائیلی‌ها درباره سید حسن نصرالله می‌گویند: او دشمن صادق است یعنی هر تهدیدی که بکند عمل می‌کند. شهید سردار حاج قاسم سلیمانی هم مانند او بود.

در بخش‌های دیگر برنامه توضیحاتی از هم رزمان شهید شهید سردار حاج قاسم سلیمانی، شهید طارمی، شهید پورجعفری، شهید مظفری نیا و شهید زمانی نیا پخش شد.

مجموعه «مصیر» به تهیه کنندگی کاوه امیری جاوید و پژوهشگری هدی محمدی و اجرای محمدمهدی ابراهیمی نصر در گروه اجتماعی شبکه چهار سیما تولید می‌شود.

برچسب ها:

دین و اندیشه

8
0 0