ویژه برنامه سایه روشن از امشب روی آنتن می رود

به نقل از سایت اخبار دین و اندیشه :    

به گزارش خبرگزاری مهر، اولین قسمت از برنامه گفتگو محور «سایه روشن» که در ۱۳ قسمت ۶۰ دقیقه ای ویژه شب های محرم تهیه و تولید شده  امشب از شبکه چهار سیما پخش می شود.

موضوع این برنامه جریان شناسی شبهات مرتبط با نهضت حسینی و آیین های مرتبط است. علیرضا نادعلی مجری کارشناس برنامه در قسمت اول با حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سید حسن هاشمی جزی به گفتگو می پردازد.

انگیره نگارش مقاتل و کارکردها، سیر تتور مقتل نگاری و فراز و فرودها، نقطه آغاز و اوج گیری آن و همچنین معرفی معیارها و ملاک های انتخاب منابع معتبر در موضوع قیام سیدالشهدا (ع) از جمله محورهایی است که در برنامه امشب بررسی و تبیین می شود. سرمقاله، معرفی کارشناس، اتاق فکر، معرفی کتاب و جمع بندی مباحث، از جمله آیتم های هر قسمت از  این برنامه تلویزیونی است.

«سایه روشن» به تهیه کنندگی غلامرضا مندوزیی و سردبیری حجت الاسلام و المسلمین حامد قرائتی در ۱۳ شب اول محرم هر شب با حضور یک کارشناس به بررسی موضوعاتی همچون:گونه شناسی و اعتبار سنجی مقاتل در مورد سید الشهدا(ع)، نسبت سنجی قیام و عزاداری امام حسین(ع) با اصول و قواعد اعتقادی، فقهی و اخلاقی،زیارت و عزاداری و مسئولیت های اجتماعی،آثار و پیامدهای عزاداری در اندیشه و گفتمان دینی واجتماعی جامعه و ... می پردازد.

برچسب ها:

دین و اندیشه

116
0 0